کتاب مقدس را آنلاین بخوانید

Bible Banner

تقویم میلادی

می 2024
ش ی د س چ پ ج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

اشتراک در خبرنامه سایت

بازدید کنندۀ محترم، ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و بروی دکمه رنگی کلیک کنید تا در صورت آپدیت شدن سایت ما نسخه ای از فعالیت ها را برای شما ارسال کنیم و شما بتوانید بهتر با ما در ارتباط باشید.

آیا عیسی به برادران خود دروغ گفت؟

آیا عیسی به برادران خود دروغ گفت؟
بررسی واقعۀ انجیل یوحنا 7: 8 و 9

(عیسی گفت) شما خود برای عید بروید، من [فعلاً] به این عید نمی‌آیم، زیرا وقت من هنوز فرا‌ نرسیده است . این را گفت و در جلیل ماند .امّا پس از آن که برادرانش برای آن عید رفتند، خود نیز رفت، امّا نه آشکارا بلکه در نهان. انجیل یوحنا ۷: ۸ و ۹

کلام خدا شهادت می دهد که عیسی هرگز گناه نکرد. اشعیاء نبی در فصل ۵۳: ۹، گفته است؛ … او هیچ‌وقت مرتکب جرمی نشده بود و هیچ ناراستی در دهانش نبود! پطرس، یکی از شاگردان عیسی از اشعیاء نقل قول کرده در رسالۀ اول پطرس ۱: ۱۹ می گوید؛ بلكه با خون گرانبهایی مانند خون برّه‌ای بی‌نقص و عیب، یعنی با خون مسیح آزاد شدید. پولس رسول نیز در دوم قرنتیان ۵: ۲۱ می گوید؛ به‌خاطر گناهان ما، خدا او را که مرتکب هيچ گناهی‌ نشده بود گناهکار شناخت، تا به وسیلۀ او ما با هم در برابر خدا نیک شمرده شویم. بر اساس کتاب عبرانیان ۴: ۱۵؛ عیسی از هر لحاظ وسوسه شد، ولی مرتكب گناه نگردید، و طبق رسالۀ اول یوحنا ۳: ۳ و ۲: ۱، او پاک و کاملاً نیکوست! او هرگز شریعت و ده فرمان را زیر پا نگذاشت بلکه کاملاً آنها را انجام رساند.

اگر عیسی گناه نکرد و بطور مخصوص، دروغ نگفت، بعضی افراد می پرسند؛ پس چرا عیسی به برادران خودش دروغ گفت؟! “من به این “فعلاً”  [ouk] عید نمی‌آیم”. و اما در ادامۀ مطلب می خوانیم که عیسی هم پشت سر آنها می رود! برخی ادعا می کنند که عیسی در اینجا “زیر حرف” خود زده است و با این کار ثابت می شود که او پسر خدا نبوده است.

نکتۀ اول این است که، در زبان اصلی و ترجمه ای(هزارۀ نو) که در بالا قرار داده شده است عبارت “فعلاً” نمی آیم را باید در نظر داشته باشید که در بعضی ترجمه ها در گذشته وجود نداشته است. مثل این می ماند که همکارم ساعت ۲ بعد ازظهر از من سؤال کند: آیا می روی به خانه؟ و من بگویم نه! اما در همان روز ساعت ۵ عصر به خانه بروم! آیا من دروغ گفته ام؟ هرگز! وقتی من از دفتر کارم خارج شدم بلافاصله رفتم تا کاری را انجام بدهم، “مستقیم به خانه نرفتم”. در هر حال به خانه رفتم.

” گفتن نه” اغلب صادقانه برای حساس بودن به زمان بکار برده می شود. “نه” گفتن عیسی، بطور ساده بدین معناست که در “الان” نمی آیم و او کمی بعد به جشن رفت.

نکتۀ دوم،  اگر خوب دقت کنید می بیند که یوحنا می گوید: عیسی به برادران خود گفت زیرا وقت من هنوز فرا‌ نرسیده است (الان وقتش نیست)!! عیسی در قسمتهای دیگر هم از اینگونه نحوۀ گفتار استفاده کرده است. ۱بطور مثال: انجیل یوحنا ۱۲: ۲۳ا و طبق برنامه و زمان الهی در این دنیا زندگی می کرد. عبرانیان ۱: ۱

پطرس در رسالۀ اول خود ۲: ۲۲ می گوید؛ شما می‌دانید كه او هیچ گناهی نكرد و هرگز دروغی از دهان او شنیده نشد.

عیسی امروز هم از همان نحوۀ سخن گفتن استفاده می کند، آنگونه که انسانها آن را بکار می برند! بیائید تا در زندگی خود در زمانهای عیسی گام برداریم.

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “آیا عیسی به برادران خود دروغ گفت؟”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

با هدایای مالی خود با ما هم خدمت شوید

با ما همراه باشید

Tehran

Fair
رطوبت 33
باد : 0 ک /ساعت
14 °C
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016

نظر سنجی

دیدگاه شما دربارۀ وبسایت ما

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...