قدرت عيسی

قدرت عيسی

توسط: ت . ل . آزبورن

در كلام خدا جملۀ عجيبي پيدا مي شود: “در تمام قدرت در آسمان و بر زمين به من داده شده است” (متي ١٨:٢٨)

اين را چه كسي گفته است؟ آيا اين جمله را فيلسوف بزرگي گفته است؟ خير. اين كلمات را عيسي مسيح، فزرند خدا، وقتي كه جلوي شاگردان خود ايستاده بود گفت. او تازه از ميان مردگان زنده شده بود. اشخاص بدكار او را روي صليب كشته بودند ولي دوباره زنده شده بود.

وقتي كه به شاگردان امر فرمود كه به همه جاي دنيا بروند و انجيل را به تمام مردم وعظ كنند، قول داد كه خودش هميشه تا آخر دنيا همراه آنها خواهد بود. و به آنها فرمود: “تمام قدرت در آسمان و بر روي زمين به من داده شده است”. اين قول بسيار عالي است و دوست عزيز اين قول الان هم پا برجاست.

آيا مي دانستيد كه همان عيسي مسيح خداوند با تمام قدرت آسمان و زمين هم اكنون نزد شما ايستاده و حاضر است شما را بركت دهد به شرطي كه شما فقط به او ايمان بياوري؟

آري اين آيه امروز براي من و تو خيلي معني دارد. عيسي درست مانند آن روز، حقيقي و با قدرت و نيكو مي باشد.

وقتي عيسي هنوز در دنيا بود، روزي با شاگردان خود بر روي درياي جليل مسافرت مي كرد، طوفان بزرگي نزديك بود كشتي آنها را غرق كند. ولي عيسي بلند شد و به طوفان امر فرمود: “ساكت شو و خاموش باش” (مرقس ٣٩:٤) و فوراً “آرامي كامل” بوجود آمد.

دوست عزيز، شايد باد سختيها يا مرض و ترس اكنون در زندگي تو مي وزد و مي خواهد زندگي تو را نابود كند. بگذار عيسي به كشتي تو داخل شود و آرامي عطا فرمايد. تمام قدرت در دست اوست. او مرض تو را نابود خواهد ساخت. ترسهاي تو را از بين خواهد برد. گناهانت را خواهد بخشيد. او مي فرمايد: آرامي خود را به شما مي دهم” (يوحنا ١٤: ٢٧). آيا اجازه ميدهي كه همين حالا با تو صحبت كند؟

وقتي در دنيا بود، شخصي مبروصي از او خواهش كرد كه بر او رحم كند. عيسي با كمال دلسوزي بر او دست گذاشت و فرمود “پاك شو”. (متي ٣:٨) و فوراً مرض نابود شد. تمام قدرت در دست اوست!  من در چند سال گذشته زندگي خودم ديده ام كه عيسي مبروصين زيادي را شفا داده است . او مي تواند تو را همين حالا شفا ببخشد.

ممكن است مرض تو گناه باشد كه در روح تو داخل شده، ولي اگر از او بخواهي همانطور كه برص را شفا داد، تمام گناهان تو را بخشيد. براي خداوند هيچكاري غير ممكن نيست. كتاب مقدس مي گويد كه شخص كوري نزد عيسي آمد و فرياد كرد: “اي عيسي بر من رحم فرما .” عيسي بر چشمان او دست گذاشت و فرمود: “ايمانت تو را شفا داده است” (مرقس ٥٢:١٠). و چشمهاي او فوراً باز شد.

دوست عزيز، من در جلسات عبادتي  خودمان ديده ام كه عيسي به كوران زيادي بينايي عطا فرموده است. در يكي از كشورها من ديده ام در مدت سه هفته ٣٦ نفر كور شفا يافته اند. عيسي امروز هم مانند آن روزها كوران را شفا مي دهد. او هرگز عوض نشده است. اگر از او خواهش كنيم و مانند كودكان ايمان ساده اي داشته باشيم، هيچ كاري غيرممكن نيست. تمام قدرت در آسمان و زمين در دست اوست. آيا به اين حقيقت ايمان داري؟

پس الان از صميم قلب او را بخوان. او صداي او را خواهد شنيد. مي خوانيم كه زن ناپاكي نزد عيسي آورده شد. او را در موقع زنا كردن گرفته بودند. وقتي عيسي به او نگاه كرد. آن زن خيلي خجالت كشيد. عيسي فرمود: “من هم تو را محكوم نمي كنم . برو ديگر گناه مكن.” (يوحنا ١١:٨).

دوست عزيز اگر تو هم از گناه خود پشيمان باشي و براي بخشيده شدن نزد عيسي بيايي، او تو را هم مي آمرزد. كتاب مقدس مي گويد: “خدا پسر خود را … نفرستاد تا دنيا را محكوم كند، بلكه تا به وسيله او دنيا نجات پيدا كند” (يوحنا ١٧:٣). عيسي به يك نفر مفلوج چنين فرمود: “اي فرزند، گناهانت آمرزيده شد. برخيز و رختخواب خود را بردار و به خانه برو” (متي ٢:٩-٧). اين شخص گناهانش بخشيده شد و فورا شفا يافت. آري، عيسي مسيح تمام قدرت آسمان و زمين را در دست دارد. خود او همين الان اين حقيقت را به تو مي گويد به شرطي كه بتواني به كلام او ايمان بياوري. عيسي به هر جايي كه مي رفت، كارهاي غير ممكن انجام مي داد. روزي عده زيادي در صحرا جمع شده بودند تا تعليمات او را بشنوند. بعد از مدتي همه گرسنه شدند. پنج نان گرد و دو ماهي برداشت و آنها را بركت داد. بعد آنها را پاره كرد و معجزه اي انجام شد و همين نان و ماهي كم بيش از ٥٠٠٠ نفر را سير كرد. ممكن است احتياجي داشته باشيد. او مي تواند با انجام دادن معجزه اي هر چه داري زياد كند و احتياج تو را هر چه باشد فراهم كند، به شرطي كه به او اعتماد كني و از او بخواهيد. هيچ كاري براي خداوند و نجات دهنده ما عيسي مسيح غير ممكن نيست! عادتهاي تو هر قدر زشت باشند، مسيح تو را از آنها آزاد خواهد كرد.

او وقتي بر روي زمين بود ديوهاي عادتهاي زشت را بيرون ميكرد و امروز هم همان قدرت را دارد.

گناهانت هر قدر هم زشت باشند او تو را خواهد بخشيد و اگر به او اعتماد كني تو را با خون خود پاك خواهد ساخت. مرض هر قدر هم خطرناك باشد، او مي تواند آنرا شفا دهد و تو را كاملاً سالم بكند، به شرطي كه ايمان بياوريد. احتياج تو هر قدر هم زياد باشد، او با انجام دادن معجزه اي آنرا بر آورده خواهد كرد، به شرطي كه به كلام او ايمان بياوريد. او ميفرمايد: مر”ا بخوان و من جواب خواهم داد و به تو كارهاي بزرگ و عجيبي نشان خواهم داد كه تا حالا نديده ايد” (ارميا ٣:٣٣). پس به او ايمان بياور و او را بخوان. او وعده داده است كه به تو جواب دهد. او مي فرمايد: “تمام قدرت در آسمان و بر زمين به من داده شده است” (متي ١٨:٢٨).

كمي فكر كنید، با وجودي كه اين همه قدرت دارد، او مي خواهد الان نجات دهنده شخصي تو و شفادهنده تو و دوست تو باشد. آيا او را قبول مي كنيد؟ او مي فرمايد: “من … خداي تمام بشر هستم. آيا هيچ كاري براي من مشكل هست ؟” (ارميا ٢٧:٣٢). چه نعمت بزرگي است كه چنين مسيح پر قدرت و زنده اي حاضر است و ميل دارد كه نجات دهنده و آزاد كننده تو باشد! الان او را قبول كن و به او ايمان بياور!

خدا شما را بركت بدهد!

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “قدرت عيسی”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.