مفهوم وفاداری

  کتابمقدس دربارۀ این موضوع به چهار طریق سخن می گوید؛

  • وفاداری صفت خداست
  • وفاداری بعنوان یک شخصیت مثبت برخی انسانها
  • وفاداری بعنوان هدیۀ روح القدس
  • وفاداری بعنوان یک حس ایمان

 

پولس رسول ایمانداران شهر افسس را وفادار می نامد؛ “از طرف پولس كه به ارادۀ خدا، رسول مسیح عیسی است به مقدّسین در شهر افسس كه در اتّحاد خود با مسیح عیسی وفادارند“. افسسیان ۱ : ۱

نویسندۀ کتاب عبرانیان در فصل ۳ آیۀ ۲، موسی را مردی وفادار می نامد.

 

در افسسیان ۶ : ۲۱، پولس تخیکاس را برادر عزیز و خادم وفادار در خدمت خداوند می نامد.

 

شخصی که بطور مستمر با خدا در فروتنی راه می رود، آن شخص وفادار خوانده می شود. نحمیا در فصل ۷ آیه ۲ قبل از اینکه فارس برگردد دو نفر را مقرر می کند که امین و وفادارند.

 

* مثال انجیل لوقا ۱۹ : ۱۱ الی ۲۶، وفادار باشید حتی در چیزهای کوچک و بدانید که خداوند به شما پادشاه خواهد داد.

 

خداوند طالب افراد وفادار می باشد،

امثال سلیمان ۲۰: ۶، اشخاص زیادی ادّعا می‌کنند که باوفا هستند، امّا چه کسی می‌تواند شخصی را پیدا کند که واقعاً باوفا باشد؟

وفاداری میوۀ زندگی شخصی است که از روح خدا پُر می شود،

امّا ثمرۀ روح، محبت، شادی، آرامش، صبر، مهربانی، نیکویی، وفاداری، فروتنی و خویشتنداری است. هیچ شریعتی مخالف اینها نیست. (غَلاطیان ٥: ٢٢ و ٢٣) 

 

تحت چه شرایطی وفادار باشیم؟

  • همیشه، وقتی همه‌چیز خوب و طبیعی است و شما نیز خوب باشید، كار سختی انجام نداده‌اید. هنر زندگی كردن و پایبند بودن به زندگی، زمانی است كه مشكل یا سختی پیش می‌آید. بطور مثال: معمولاً زمان‌هایی كه وفاداری زوجین نسبت به هم به خطر می‌افتد، مواقعی است كه مشكلی پیش می‌آید. البته این نباید توجیهی باشد برای اینكه وفاداری همسران به هم زیر سؤال برود. به یاد داشته باشیم وفاداری یكی از خصوصیات لازم و ضروری همسران است كه تخطی از آن جای هیچ توجیهی را نمی‌گذارد.
  • به هنگامی که همه چیز خوب نیستند، هیچ انسانی وجود ندارد كه در كنار شخص دیگری بدون اصطكاك و اختلاف نظر زندگی كند، پس شاید لحظاتی اتفاق بیا‌فتد كه شما از دست شخص دیگری عصبانی هستید اما این دلیل نمی‌شود كه بخواهید وفاداری‌تان را نسبت به او نادیده بگیرید. در این مواقع سعی كنید به وسیلۀ كاری كه شما را آرام می‌كند همانند؛ دعا عصبانیت‌تان را كنترل كنید و هیچ‌گاه هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید.

چگونه می توانیم وفادار باشیم؟

وفاداری، مزمور ۱ آیات ۱ و ۲، خوشا به حال کسی‌که با شریران مشورت نمی‌کند و به راه گناهکاران نمی‌رود و با مسخره‌کنندگان همنشین نمی‌شود، بلکه خوشی او اطاعت از شریعت خداوند است و شب و روز به دستورات او می‌اندیشد.

با پشتکاری، همۀ اینها را با دعا و مناجات انجام دهید. همیشه با هدایت روح‌القدس دعا كنید و پیوسته برای این منظور بیدار باشید و با پشتكار برای همۀ مقدّسین دعا كنید.

برای وفادار بودن باید کوشید تا همچون عیسی باشیم، چنانکه شایستۀ فرزندان عزیز خداست، بكوشید كه مانند او باشید، افسسیان ۵: ۱

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “مفهوم وفاداری”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.