چون عیسی مرا از لعنت آزاد کرده، شفای خود را دریافت می کنم

همانطور که می دانید هر بیماری اسمی برای خود دارد! اما کلام خدا می فرماید که اسم عیسی مسیح بالاتر از هر نامی دیگر می باشد.

باید این موضوع را بدانید که با از دنیا رفتن آخرین شاگرد مسیح، شفا متوقف نشده است. عیسی امروز هم در کلیسای خود، توسط من و شما بیماران را شفا می بخشد. همچنین اینکه انجیل هنوز هم خبر خوش می باشد، در نتیجه کلام خدا هنوز هم فعال است. شاید خیلی از گزارشات واقعیت باشند، اما کلام خداست که کلام حقیقت است! کلام حقیقی خدا بر گزارشات برتری دارد.

عبرانیان ۱۳: ۸؛ عیسی مسیح دیروز و امروز و تا ابدالاباد همان است.

عبرانیان ۸: ۶ و ۷؛ لکن الان او خدمت نیکوتر یافته است، به مقداری که متوسط عهد نیکوتر نیز هست که بر وعده های نیکوتر مرتب است، زیرا اگر آن اول بیعیب می بود، جایی برای دیگری طلب نمی شد.

 

بنابر آیات ذکر شده، ما در شرایط بهتری زندگی می کنیم، چون این عهد بسیار بهتر است از عهد اول. خیلی بهتر است از اینکه ما در وعده های نیکوتر زندگی کنیم تا اینکه در سیستم قدیمی! گاهی ما تلاش می کنیم تا از طریق عهد قدیمی که عیسی آن را به کمال رسانده است وعده های خدا را دریافت کنیم. این اشتباه است.

 

گاهی مسیحیان، تنها بخاطر عدم معرف از خدا و اطلاعات اشتباه برکات و وعده های خدا را دریافت نمی کنند. وقتی ما کلام زندۀ خدا را می خوانیم و گزارش ثبت شدۀ در آن مطالعه می کنیم روح القدس قادر خواهد بود که مکاشفات و حقایق روحانی را بر ما آشکار سازد، آنوقت است که ما خواهیم توانست در عوض اینکه به دیدگاههای دیگران اکتفا کنیم، تعلیم درست را تشخیص دهیم.

غلاطیان ۳: ۱۳؛ مسیح، ما را از لعنت شریعت فدا کرد چونکه در راه ما لعنت شد، چنانکه مکتوب است ملعون است هرکه بر دارآویخته شود.

آیا به این آیه ایمان دارید؟ بیماری، فقر و…. چیز خوبی نیستند، تماماً یک نوع لعنت هستند، پس اگر عیسی بر روی صلیب لعنت را بر خود گرفت چه دلیلی دارد که ما هنوز هم بیمار و ….. زیر لعنت باشیم؟ آیا اینگونه چیزها باعث جلال خدا خواهند شد؟ اغلب زمانی که ما اینگونه حقایق را از کلام خدا نمی دانیم، دروغ را از شریر قبول خواهیم پذیرفت! همیشه واقعیت یک حقیقت نیست!

انجیل یوحنا ۸: ۳۲، و حق راخواهید شناخت و حق شما را آزاد خواهد کرد.

سؤال اینجاست اگر حقیقت را ندانید، آن حقیقت چگونه شما را آزاد خواهد کرد؟

یکی از تعالیم غلط اینست که خدا ما را بیمار می کند تا به ما تعلیم و درسی را بیاموزد! این ادعا کاملاً اشتباه است. آیا یک پدر و یا مادری این را برای فرزند خود می خواهد؟

آنچه که ما باید بدانیم اینست که کلام خدا پویا می باشد؛ تمامی کتب از الهام خداست و بجهت تعلیم و تنبیه و اصلاح و تربیت در عدالت مفید است، تا مرد خدا کامل و بجهت هر عمل نیکو آراسته بشود، دوم تیموتائوس ۳: ۱۶ و ۱۷

طبق انجیل متی ۵: ۱۷ و ۱۸ عیسی فرموده است که شریعت را کامل کرده است؛ گمان مبرید که آمده ام تا تورات یا صحف انبیا را باطل سازم. نیامده ام تا باطل نمایم بلکه تا تمام کنم. زیرا هر آینه به شما می گویم، تا آسمان و زمین زایل نشود، همزه یا نقطه ای از تورات هرگز زایل نخواهد شد تا همه واقع شود.

با نگاه کردن به این آیات آیا دلیلی وجود دارد که برای دریافت وعده های خدا همچون دریافت شفا به عهد عتیق برگردیم؟ عهد جدید عهدی بهتر است، عهد جدید عهد ما می باشد. عهد عتیق مهم است چون آن عهد ما را به این عهد هدایت کرده و عهد جدید آن عهد را کامل کرده است.

حقیقت، واقعیت را عوض خواهد کرد. ما باید بدانیم کلام خدا چه می گوید.

خبر خوب اینست که خداوند فرموده است برطبق ایمان تان خواهید یافت، اگر یکساعت و یا یک هفته و یا …. بالاخره دریافت خواهید کرد. ما می بایست افکار خود را تغییر دهیم. آنطوری که خداوند می گوید خود را ببینیم. این حقیقت است!

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “چون عیسی مرا از لعنت آزاد کرده، شفای خود را دریافت می کنم”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.