اكنون كه من يك مسيحي هستم بايد دعا كنم

اكنون كه من يك مسيحي هستم بايد دعا كنم. دعا يكي از عجيب ترين  قسمتهاي زندگي مسيحي من است. فرصتي است كه بتوانم با خدا ارتباط داشته باشم، مشكلات و پيروزهاي خود را با او درميان بگذارم و در پرستش، صدايم را به گوش منجي ام برسانم.

دعا چيست؟

دعا سخن گفتن با خدا است. گاهي فرا خواندن خدا براي كمك مي باشد. برخي اوقات نيز به معناي در ميان گذاشتن احتياجات خودمان و ديگران با اوست و گاهي نيز شكرگزاري از او براي بركاتش مي باشد .

  • دعا انواع مختلفي دارد:

مسئلت نمودن. اين دعا به معناي اين است كه از خدا بخواهيم تا احتياجات خاصي را رفع كند. هيچ اشكالي ندارد كه از خدا بخواهيم كه در جزئي ترين امور زندگيمان ما را كمك كند. در واقع خداوند ما را تشويق مي كند كه با همه نيازهايمان نزد او برويم.

شكر گزاري. فراموش نكنيد كه از خداوند براي آنچه كه قبلاً براي شما انجام داده است تشكر كنيد. در واقع اين طريق خوبي است كه دعاي خود را با آن آغاز نماييد. بياد آوردن آنچه كه خداوند براي شما انجام  داده است ايمان شما را تقويت مي كند.

حمد. اين چيزي شبيه شكرگزاري است با اين تفاوت كه بجاي تاكيد بر آنچه كه خدا انجام داده است بر روي آنچه كه او هست تاكيد مي كند.

پرستش. مواقعي وجود دارد كه جملات قادر به بيان احساسات شما نيستند و احساساتتان را نسبت به خدا تنها با گفتن كلمات حمد و تسبيح مانند “جلال” و “هللويا” مي توانيد بيان كنيد. حتي ممكن است هنگامي كه در حضور خدا نشسته و يا زانو زده ايد بواسطه حضور محسوس او در سكوت فرو برويد.

شفاعت. ممكن است احتياج يك نفر ديگر به حدي ذهن شما را مشغول سازد كه خود را براي او چنان گرانبار احساس كنيد كه به دعاي خود ادامه دهيد تا زماني كه اطمينان حاصل كنيد كه خدا دعايتان را جواب داده است. اين يكي از عالي ترين انواع دعا است چون به فكر ديگران هستيد. مخصوصاً مهم است كه براي نجات دوستاني كه هنوز مسيح را نپذيرفته اند دعا كنيد.

دعاي ما خطاب به كيست؟

دعا اساساً به معناي صحبت با خدا با كلمات خودتان مي باشد.

همه دعاهاي ما بايد خطاب به خدا و نه خطاب به هيچ موجود، تمثال يا قدرت ديگر باشد. عيسي فرمود: “خداوند خداي خود را سجده كن و او را فقط عبادت نما” (متي ١:٤).

ما بوسيله عيسي مسيح به خدا تقرب مي جوئيم. عيسي فرمود: “هر آنچه از پدر به اسم من طلب كنيد به شما عطا خواهد كرد” (يوحنا ٢٣:١٦).

درمورد دعاهاي “بي جواب” چه بايد گفت؟

اين درس بزرگي است كه بايد بياموزيم:  خدا هر دعايي را جواب مي دهد. گاهي او “بلي” و گاهي هم “خير” مي گويد و اغلب موارد هم مي گويد “صبر كن”.

اما زماني كه در دعا صرف شود هرگز به هدر نمي رود. توجه داشته باشيد كه خدا حتي بيش از آنچه كه براي شما انجام مي دهد، علاقه مند به آن چيزي است كه مي تواند در شما انجام دهد.

چه موقع بايد دعا كنيد؟

بسياري از مسيحيان دريافته اند كه بهتر است هر روز يك يا چند فرصت مشخص براي دعا داشته باشند.

خداوند هميشه آماده است كه به دعاهاي ما گوش فرا دهد.

هيچ مسيحي نمي تواند بدون دعا به حيات روحاني خود ادامه دهد همانگونه كه بدون غذا نمي تواند به حيات جسماني خود ادامه دهد. شما بوسيله مشاركت هر روزه با پدر آسماني تان از لحاظ روحاني تقويت شده و از هر نظر مدد مي يابيد.

سوالات

اكنون كه يك مسيحي هستيد آيا هر روز مدتي را در دعا بسر مي بريد؟

آيا خدا را پرستش مي كنيد و از او مي خواهيد كه احتياجاتتان را رفع كند؟

آيا براي ديگران دعا مي كنيد و از او بخاطر بركاتش تشكر مي نماييد؟

بياد داشته باشيد كه دعايكي از مهمترين قسمتهاي زندگي جديد مسيحي شما مي باشد.

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اكنون كه من يك مسيحي هستم بايد دعا كنم”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.