کتاب مقدس را آنلاین بخوانید

Bible Banner

تقویم میلادی

جولای 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

اشتراک در خبرنامه سایت

بازدید کنندۀ محترم، ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و بروی دکمه رنگی کلیک کنید تا در صورت آپدیت شدن سایت ما نسخه ای از فعالیت ها را برای شما ارسال کنیم و شما بتوانید بهتر با ما در ارتباط باشید.

اكنون كه من مسيحي هستم بايد ده يك بدهم

اكنون كه من مسيحي هستم بايد ده يك بدهم

اكنون كه من يك مسيحي هستم بايد ده يك بدهم. ده يك به معناي دادن يك قسمت از ده قسمت درآمد مان يا يك تومن از هر ده تومان عايدي ما به خدا مي باشد.

دادن ده يك، يكي از روشهاي خدا براي كمك به شما است، تا شما نيز عضوي موثر در ملكوت او بر روي زمين گرديد. اين امر به شما يادآوري مي كند كه هر چه داريد از خدا است و فرصتي براي شما مهيا ميسازد كه نظارتي موثر به اموالي كه خدا به شما داده است داشته باشيد.

فرصتي براي شما تا سهيم شويد

“هر بخشندگي نيكو و هر بخشش كامل از بالا است و نازل ميشود از پدر” (يعقوب ١٧:١). در دادن ده يك و تقديم هدايا به خداوند شما محبت خود را به ديگران نشان مي دهيد.

ثروت از سوي خدا داده مي شود

كتابمقدس تعليم ميدهد كه خدا به اشخاص توانايي و قابليت كسب پول را عطا ميكند.  وقتي كه اشخاص از درك اين نكته باز مي مانند كه توانايي آنان در كسب پول و در آمد از سوي خداوند به آنان داده مي شود، خودپسند گشته و از دادن حتي بخشي از پول خود به خداخودداري مي كنند. هنگامي كه در مي يابيد او اين توانايي را به شما داده است آنگاه با شادماني بخشي از در آمد خود را به او باز مي گردانيد تا ملكوت او بر روي زمين گسترش يابد.

دادن ده يك به معناي قرار دادن او در جاي نخست مي باشد.

عيسي فرمود:”اول ملكوت خدا… را بطلبيد كه اين همه بر شما مزيد خواهد شد” (متي ٣٣:٦). هنگاميكه شما با درآمد خود او را احترام كنيد او نيز خود را موظف مي داند تا همه احتياجات زندگي شما  را برآورده سازد.

شما احتياج به بركت او داريد

بيشتر از آنكه خدا به پول شما احتياج داشته باشد، شما به بركات او احتياج داريد. هنگامي كه شما در دادن پول خود، نخستين اولويت را به او بدهيد عملاً احتياج خود را به او اعتراف مي كنيد. او با بركات فراوان و غيرقابل شمارش، شما را بيشتر محبت مي كند. شما به او توكل كنيد و او همه نيازهاي شما را بر طرف مي كند. خدا بيشتر از آنچه كه شما احتياج داريد به شما مي بخشد. “خداي من همه احتياجات شما را بر حسب دولت خود در جلال در مسيح عيسي رفع خواهد نمود” (فيليپيان ١٩:٤) خزاين ثروت او هرگز به پايان نميرسند.

شما مي توانيد بيش از پولتان بدهيد

بعضي از مذاهب به اشخاص تعليم مي دهند كه هرآنچه را كه دارند ببخشند و هر كاري كه از دستشان بر مي آيد انجام دهند.  اين مذاهب، مذاهب اعمال نيكو هستند كه نمي توانند انسانها را نجات دهند.

مسيحيت تعليم مي دهد شما آنچه كه هستيد به خداوند تقديم كنيد. اين امر در بر گيرندۀ وقت، انرژي، استعداد و پول شما مي باشد. همۀ اين مسائل در كلمۀ محبت خلاصه مي شوند. شما محبت مي كنيد بنابراين مي بخشيد. چون خدا جهان را محبت نمود پسر خود را داد تا آنرا نجات دهد (يوحنا١٦:٣) “زيرا خدا بخشنده خوش را دوست مي دارد”. (دوم قرنتيان ٧:٩)

شما آنچه را كه مي كاريد درو مي كنيد

اگر شما با سخاوت بدهيد با فراواني نيز درو خواهيد كرد. عيسي فرمود: “بدهيد تا به شما داده شود زيرا پيمانه نيكوي افشرده و جنبانيده و لبريز شده را در دامن شما خواهند گذارد زيرا كه به همان پيمانه كه مي پيماييد براي شما پيموده خواهد شد” ( لوقا ٣٨:٦).

شما به خداوند چيزي را باز پرداخت نميكنيد بلكه بذر ايمان را مي كاريد. اين بذر، حيات مي يابد و بزرگتراز آن اندازه اي مي شود كه شما آنرا كاشته بوديد. شما بذر را مي كاريد و خدا آنرا نمو مي دهد.

سوالات

شما چرا بايد چيزي را به خدا بدهيد؟

چرا شما بايد علاوه بر پول چيزهاي ديگري را نيز به خدا بدهيد؟

هديه دادن به خدا چگونه بايد صورت بگيرد؟

بياد آوريد آنچه كه هستيد و آنچه كه دارا مي باشيد از خدا است. هنگامي كه ما ده يك مي دهيد صرفاً آنچه را كه در واقع متعلق به خدا است به او بازمي گردانيد. و او شما را بخاطر اين امر بركت مي دهد.

تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اكنون كه من مسيحي هستم بايد ده يك بدهم”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

با هدایای مالی خود با ما هم خدمت شوید

با ما همراه باشید

Tehran

Fair
رطوبت 33
باد : 0 ک /ساعت
14 °C
12 19
24 Mar 2016
14 22
25 Mar 2016

نظر سنجی

دیدگاه شما دربارۀ وبسایت ما

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...